Левски отстъпи на Нефтохимик в Бургас

Победи за Миньор и Монтана

Левски записа първа загуба в Суперлигата. Той отстъпи в Бургас пред носителя на Купата и Суперкупата на България Нефтохимик 2010 с 1:3 (16:25, 25:15, 23:25, 21:25) в мач от 2-ия кръг.

Срещата бе много оспорвана, като имаше големи амплитуди в играта на двата тима и размяна на първите две части - 25:16 за домакините и 25:15 за Левски. Третият гейм се оказа ключов, като се играеше буквално точка за точка. При равенството 23:23 обаче, по-голяма устойчивост показаха домакините от Нефтохимик, като успяха да го измъкнат с 25:23 и да поведат с 2:1. Предимството им се отрази отлично и в четвъртата част те диктуваха играта през цялото време. "Сините" се опитваха да се съпротивляват, но до обрат не се стигна - 25:21 и 3:1 за Нефтохимик.

Реализатор за Нефтохимик стана Пламен Христов с 19 точки. Явор Генов и Мартин Пенев добавиха по 14 за успеха. За Левски най-резултатен бе Мартин Павлов с 14 точки. Симеон Александров и Тодор Богданов завършиха с по 13 точки.

Първи успех в Суперлигата записа и тимът на Миньор (Перник), който надигра като домакин Арда (Кърджали) с 3:0 (25:15, 25:19, 25:18). Перничани изковаха чиста победа за около 80 минути игра.

Монтана пък продължава успешния си старт в първенството, като записа втора чиста победа, този път над Черно море (Варна) с 3:0 (25:19, 25:17, 25:21).

Реализатор за победата на Монтана стана Минчо Минчев с 15 точки. Златко Кьосев добави 12 точки за успеха.

С това тимът от Северозападна България е водач във временното класиране с две победи, 6 точки и без загубен гейм. Втори в таблицата е ЦСКА с две победи, 6 точки и един загубен гейм. Трети и четвърти са Добруджа 07 и Пирин с по 3 точки, както и един мач по-малко. В понеделник, 24 октомври, двата тима излизат един срещу друг в директен двубой, който е последен от втория кръг на Суперлигата.