Марица взе гейм на четирикратния европейски клубен първенец ВакъфБанк (Истанбул), но загуби с 1:3 (9:25, 10:25, 25:23:25, 16:25) в последната си среща от група "С" на дамската волейболна Шампионска лига. Ето какво сподели наставникът на пловдивчанки Лазар Лазаров след вълнуващия двубой в зала "Колодрума":

"Срещу такъв съперник трябва да се играе смело, но разумно. Първите два гейма имаше малко повече отдаден респект към противника. Вярно е, че отсреща са олимпийски вицешампиони, световни, европейски шампиони, но в спорта това не трябва да е фактор. Винаги трябва да излезеш с мотивацията да покажеш това, което можеш. Имаше моменти, в които малко като ни натежа, затворихме се в себе си. Това го отдавам на емоционалната изтощеност от вчера. Вчера изиграхме петгеймов мач, много емоция, а днес е и последен ден от турнира. Това повлия в първия и във втория гейм, а донякъде и в четвъртия. В третия гейм успяхме да извадим цялата емоция, която беше останала в нас и се видя, че можем да се борим дори с отбори от такава класа.

Липсваха ни мачове от тази класа и това ниво. Нивото в българското първенство е по-различно и настройката е друга. Турнирът ни помогна много да сплоти нашия отбор, показа ни насоки, върху които да работим много. Беше безценно нашите млади състезателки да влезнат, макар и за малко и да играят срещу такива отбори.

Като треньори нашата работа е да търсим как да станем по-добри. Има много върху какво да работим. Видяха се много позитивни неща, но и и неща, които сме оставили на заден план", сподели младият специалист.