Мъжкият национален отбор по волейбол на България отстъпи на Иран с 1:3 ( 26:24, 16:25, 15:25, 21:25) във втората контролна среща между двата тима, играна в зала конгресна на Двореца на културата и спорта във Варна, предаде bgvolleyball.com.

За втори пореден ден с капитанската лента бе Дани Милушев, който изведе отбора на терена в отсъствието на Тодор Алексиев, който почива. Поради здравословни проблеми на някои от основните играчи селекционерът Камило Плачи започна с по-различен състав, като на игрището излязоха Георги Братоев, Дани Милушев, Валентин Братоев, Тодор Скримов, Ники Николов, Красимир Георгиев и либеро Теодор Салпаров.

До края на мача треньорът продължи да върти състава и да прави смени, като даде възможност за изява на още млади състезатели. Това се отрази на цялостното представяне на тима, но даде възможност на треньорския щаб да види новите играчите в действие. Първият гейм премина равностойно, като на два пъти нашите се откъсваха с по 2-3 точки, но в последствие пропиляваха аванса. В решителните моменти българите поведоха с 24:22, но отново не успяха да затворят гейма. В крайна сметка при равенството 24:24 волейболистите ни взеха предимство с отлична атака, а добрият сервис на Тодор Скримов доведе до блокада, която затвори гейма в наша полза.

През втория гейм Плачи изкара опитният Николай Николов, като на негово място влезе Иван Латунов. Така, заедно с Красимир Георгиев в центъра застанаха двама млади блокировачи, което си оказа своето влияние. С бърза и комбинативна игра иранците дръпнаха още от началото с 5:2, като увеличиха разликата до 16:11. Последва нова смяна, като на мястото на Валентин Братоев на полето се появи Златан Йорданов. Гостите продължиха да натискат, запазиха актива си и спечелиха втората част, като с това изравниха геймовете 2:2.

В третата част Камило Плачи продължи да търси различни варианти на игра и да прави смени, като заложи на трима дебютанти. В центъра на мястото на Иван Латунов влезе състезателят на Марек Юнион-Ивкони Венци Трифонов. Иранците обаче продължиха със скоростната си игра, като набързо поведоха с 5:1. до края на гейма гостите продължиха да трупат разлика, като тя достигна до 7 точки 18:11. Това доведе до безпроблемно затваряне на гейма и иранците поведоха с 2:1. В третата част Камило Плачи продължи да търси различни варианти на игра и да прави смени, като заложи на трима дебютанти. В центъра на мястото на Иван Латунов влезе състезателят на Марек Юнион-Ивкони Венци Трифонов. Иранците обаче продължиха със скоростната си игра, като набързо поведоха с 5:1. до края на гейма гостите продължиха да трупат разлика, като тя достигна до 7 точки 18:11.

Това доведе до безпроблемно затваряне на гейма и иранците поведоха с 2:1 В четвъртата част и разпределителят Добромир Димитров, и Венелин Кадънков получиха шанс за изява, а съставът стана съвсем различен. Нашите започнаха сковано, а напрежението идваше в повече на младите момчета. Иранците се възползваха и поведоха с 6:1 и 8:3. В този момент настъпи емоционално отпускане в родните редици, като националите заиграха по-уверено и стопиха пасива си.

Играта продължи равностойно до 20:20, като се видяха много положителни изяви на новите състезатели. В крайна сметка обаче в решителните минути иранците надделяха с повече опит и съумяха да затворят и тази част, а с това спечелиха и крайната победа с 3:1.