Българският национален отбор по волейбол за жени записа загуба с 0:3 (17:25, 20:25, 22:25) от Полша на турнира от сериите Гран При второ ниво в Пуерто Рико. Нашият отбор игра с доста млад и експериментален състав под ръководството на Валентин Помаков и не успя да окаже особена съпротива на по-опитния си съперник.

Срещата стартира трудно за българките, които правеха много грешки и допуснаха бързо да изостанат с 4 точки в резултата за 1:5. При първата техническа пауза разликата бе намалена на 4 точки, но след това съперникът започна методично да увеличава преднината си и в един момент поведе със 7 точки за 11:4. При второто техническо прекъсване резултатът бе 16:10, но след това Полша отново дръпна сериозно напред и поведе с 21:13, а в крайна сметка спечели и гейма с 25:17.

Във втората част България стартира доста по-добре и макар играта да вървеше точка за точка, нашите имаха предимство, като при първата техническа пауза водеха с 8:6. След това играта продължи равностойно до 12:12, когато настъпи рязък срив в играта ни и полякините записаха 4 поредни точки в актива си до 16:12. До края българките така и не можаха да се върнат в гейма и загубиха и него с 20:25.

В третия гейм нещата продължиха по същия начин и нашите момичета набързо допуснаха да изостават с 0:5. Те намалиха изоставането си на 4 точки при първата пауза за 4:8, а на втората почивка резултатът бе 9:16. В заключителните минути бълкарките все пак показаха характер и успяха да направят загубата си по-почетна, като докараха нещата до крайното 22:25.