КВК Габрово отпадна от втория по сила европейски клубен турнир по волейбол за Купата на CEV, след като загуби на реванша срещу турския Малие Мили Пянго с 1:3 гейма (11:25, 25:21, 25:27, 25:19).

Първата среща в Габрово приключи с победа за българския тим, но с резултат 3:2, затова по-голямото поражение в Анкара предопредели участника в следващата фаза.

Турският тим спечели бързо първия гейм, но КВК Габрово показа характер, и изравни резултата след втория период. Българите започнаха по-силно в третия гейм, и водеха в по-голямата му част, но накрая нервите на домакините се оказаха по-здрави.

Малие Мили Пянго приключи нещата в четири гейма, тъй като при пети, щеше да се играе златен гейм, за определяне на крайния победител.

За място във Финалната четворка на турнира, турците, ще спорят с румънския Томис Констанца, воден от Мартин Стоев и с Андрей Жеков, Владислав Иванов и Дмитрий Бахов в състава си.