След изиграване на вчерашните срещи от Евроволей 2019 станаха известни 4 от осминафиналните двойки. В събота в Нант (Франция) ще играят домакините и Финландия, а в неделя на същото място Италия ще играе с Турция. Победителите от тези два мача ще се срещнат на четвърфинал отново в Нант, като това се очаква да бъде повторение на вчерашния сблъсък спечелен от "петлите" с 3-1 гейма.

Българските волейболисти ще срещнат домакините от Словения в Любляна в събота, като победителят ще играе след това на същото място с по-добрия от двубоя Русия - Гърция. И тук може да има повторение на вчерашен мач. Снощи в Любляна Русия разгроми Словения в битката за първо място в група "C".

В другите две групи програмата върви с един ден закъснение. В група "B" първото място е за Сърбия, а второто за Белгия. В група "D" полците показват смазваща игра. Селд тях са Холандия и Украйна. Чехия и Черна гора ще определят четвъртия. Снощи чехите малко изнендаващо измъкнаха петгеймов успех срещу "лалетата".