Волейболистките на Марица постигнаха историческа победа в Москва. Пловдивчанки спечелиха първата си победа в Шампионската лига този сезон и то срещу най-титулувания отбор в историята на дамския клубен волейбол, единадесеткратния шампион на Европа Динамо (Москва).

Водени от завърналия Иван Петков, "жълто-сините" записаха успех с 3-1 гейма (25-23, 18-25, 25-23, 25-17). Срещата в "Двореца на спорта" на руската столица продължи 116 минути и беше наблюдавана от 1,300 зрители.

Официален дебют за Марица като титулярки направиха Емилия Димитрова (известна доскоро като Николова) и Христина Вучкова (известана доскоро като Русева). Двете реализираха съответно 11 и 10 точки. Александра Миланова беше най-резултатна за Марица с 18 точки, а Кремена Каменова добави 17 точки. Другите титулярки в състава на Иван Петков бяха Дженифър Крос със  7 точки, Лора Китипова  с 5 точки и либеро - Жана Тодорова.

За Динамо (Москва) 19 точки реализира завърши Дария Столярова.

Това е първа победа от четири мача за Марица, като тимът остава на последното четвърто място в група "Е" с 4 точки. Лидер е Кан на Мира Тодорова с 9 точки, като именно французойките са следващият съперник на пловдивчанки на 5 февруари в "Колодрума". На второ място е Динамо (Москва) с 6 точки, а на трето е Уралочка с 5 точки.