Шампионът Хебър (Пазарджик) постигна 7-а поредна победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Момчетата на Камило Плачи дадоха само гейм и надиграха като гости Пирин (Разлог) с 3:1 (25:18, 20:25, 25:14, 25:20) в среща от 9-ия кръг, играна тази вечер в зала "Септември".

По този начин "тигрите" са втори във временното класиране с 20 точки след 6 победи и 1 загуба, с колкото е и лидера Левски, но с 21 точки. Пирин пък е на 8-о място с 3 победи, 6 загуби и 10 точки.

В следващия, предпоследен, 10-и кръг от полусезона Хебър е домакин на Берое 2016 (Стара Загора), докато разложани са гости на Левски. Срещите са съответно в неделя (11 декември) от 18,00 часа и в петък (9 декември) от 17,30 часа. Преди това шампионите ще приемат и ЦСКА в отложения си мач от 6-ия кръг. Този двубой пък е в четвъртък (8 декември) от 18,00 часа.

Най-полезен за Хебър стана Симон Хирш с 21 точки (5 блока!, 4 аса и 44% успеваемост в атака - +13) за победата. Пламен Шекерджиев добави още 13 точки (1 блок, 43% успеваемост в атака и 45% позитивно посрещане - +9) за успеха.

За домакините от Пирин Дейвид Кръстев реализира 17 точки (1 блок и 40% успеваемост в атака - +4), а Кристиян Алексов се отчете с 14 точки (1 ас, 42% успеваемост в атака и 42% позитивно посрещане - -1), но и това не помогна за победа.