Хебър записа победа №14 във волейболната Суперлигата. Възпитаниците на Атанас Петров се наложиха у дома над Добруджа с 3:1 (21:25, 25:20, 25:19, 25:18) в най-интересния мач от 17-ия кръг, игран тази вечер в пълната зала "Васил Левски".

Двата тима запазват местата си във временното класиране преди изиграването на останалите срещи от кръга. "Тигрите" от Пазарджик са втори с 14 победи, 41 точки и 3 загуби, а Добруджа е на трето място с 12 победи, 36 точи и 5 загуби. В следващия кръг Хебър ще гостува на Арда в Кърджали, докато добричлии са домакини на силния тим на Монтана. Срещите са съответно в петък, 28 февруари и събота 29 февруари от 18:00 часа.

Пирин не даде гейм на Славия в София

"Белите" бяха равностойни само в началото на третата част

Домакините от Хебър не стартираха добре в мача, като след слабости в играта си влязоха в ролята на догонващ. Гостите от Добрич се възползваха в пълна степен от колебанията им и ги натиснаха, спечелвайки гейма с 25:21. Гостите от Добруджа стояха много добре до средата на втората част, като отново водеха. Свежест в играта на "тигрите" внесе разпределителят Любомир Агонцев, който замени Георги Братоев. Той донесе спокойствие в играта, разигра своите съотборници и беше с основен принос за победата на своя тим. Пазарджиклии изравниха при 18:18, след което направиха точкова серия и поведоха с 22:18. Това беше преломен момент и Хебър спечели гейма с 25:20 и изравни геймовете. В следващите две части Хебър стабилизира играта си, заигра на по-високо ниво и допусна минимален брой грешки. Домакините надиграха Добруджа и спечелиха с 3:1 след 25:19 и 25:18.

Над всички за Хебър беше канадският диагонал Брадли Гънтър със страхотните 21 точки. Капитанът Тодор Алексиев и Николай Къртев добавиха 12 и 11 точки за успеха. Независимо от това, за най-полезен играч (MVP) на мача беше обявен разпределителят Любомир Агонцев, който положи основата на обрата. Той дори се отчете с 4 точки, 2 от които от 2 блок.

За Добруджа Жулиен Георгиев и Пламен Шекерджиев реализираха съответно 13 и 11 точки.

Хебър: Георги Братоев, Брадли Гънтър 21, Тодор Алексиев 12, Александър Ляфтов 9, Николай Къртев 11, Теодор Тодоров 10 - Добромир Иванов-либеро (Денис Чавдаров, Мартин Симеонов, Спас Байрев, Любомир Агонцев 4, Александър Симеонов 1) Старши треньор: Атанас Петров

Добруджа: Иван Станев 6, Жулиен Георгиев 13, Пламен Шекерджиев 11, Димитър Маринков 10, Светослав Арнаудов 10, Александър Кордев 4 - Николай Тодоров-либеро (Франко Джагета 2, Иван Петров 2, Йордан Пеев, Алекс Николов, Иван Крачев) Старши треньор: Петър Шопов.