Габриела Брага Гимараеш, или както е по-известна във волейболните среди като Габи, заби 21 точки за победата на Бразилия над световния шампион Сърбия в мач от дамската световна "Лига на нациите".

Двубоят се игра в зала "Мусашино Форест Спортс Плаза" в японската столица Токио. Резултатът в отделните части е 25-23, 25-21, 25-15, като мачът продължи 1 час и 23 минути.

Италия оглави класирането в дамската "Лига на нациите"

Китай и Турция също са с по 9 победи от 11 мача

Анна Беатриш Кореа завърши с 12 точки за победителките, докато Катарина Лазович реализира 13 точки за нашите западни съседки. Сара Лозо се отчете с 10 точки.

След този успех Бразилия се присъедини към отборите с по 9 победи - Италия, Турция и Китай. Сърбия вече окончателно загуби шансовете си за финалната шестица, намирайки се на девето място с 5 победи и 7 загуби.

Днес завършват срещите от четвъртата седмица при дамите. От 18:00 часа България ще играе с Южна Корея в Перуджа.