Добруджа изпревари Левски и се изкачи на трето място във волейболната Суперлига. Добричлии победиха Марек с 3-1 (27-25, 25-21, 15-25, 25-15) в мач от кръг №14 и вече имат 9 победи и 5 загуби. Марек остава твърдо на осмо място и най-вероятно на плейофите ще срещне победителя от редовния сезон.

Класиране Суперлига 2018-2019

Добричлии спечелиха драматично първия гейм и доминираха във втория. Гостите от Дупница се възползваха от леко отпускане на домакините и взеха третата част на 15. До изненада не се стигна, защото Пламен Христов внесе необходимите корекции, успокои момчетата и двубоят беше затворен с гейм на 15.

Снимка 403662

В другите двубои от кръга Пирин (Разлог) изненадващо даде първия гейм на последния в класирането Миньор, но взе своето след 3-0. В Бургас Дея спорт не можа да спечели гейм срещу Черно море, след като през първия полусезон новаците бяха спечелили във Варна с 3-2 гейма.

Днес е дербито Монтана - ЦСКА, след което армейците могат отново да оглавят класирането.