Днес се изиграха срещите от втория кръг на женския волейболен турнир за Световната купа на континенталните шампиони. След него единственият непобеден отбор остана Бразилия.

Олимпийските шампионки се справиха с лекота за час и 16 минути с отбора на Тайланд - 3:0 (25:18, 25:17, 25:17).  За бразилките най-резултатни бяха Аденисия Силва и Тендара Кайшета с по 14 точки, а за противничките им се отличи Онума Ситирак с 12. Тайланд остава на последното място с две загуби.

След изненадващата си загуба вчера от Япония, днес съставът на Русия успя да се справи с Домениканската република. Мачът завърши 3:1 (25:14, 22:25, 25:23, 25:15). Рускините допуснаха известни колебания във втория и третия гейм, но в другите два бяха повече от убедителни. За Русия най-резултатна беше Виктория Чаплина с 19 точки, а за Домениканската република - Присия Ривера и Бетаниа де ла Крус с по 12.

Най-оспорван беше последният мач, в който САЩ се наложиха над състава на домакините от Япония с 3:1 (25:19, 25:19, 19:25, 25:21) след час и 46 минути игра. За победителките по 20 точки отбелязаха Ларсон и Кели Мърфи, а за японките се отличи Юки Иши с 19.

След изиграването на срещите от втория кръг начело е Бразилия с 6 точки, следвана от 4 отбора с по 3 - Япония, САЩ, Русия и Домениканската република.