След победата с 3-0 гейма над Русия, бразилският национален отбор по волейбол стана първият след домакина САЩ, осигурил си участие във финалната шестица на световната "Лига на нациите". "Селесао" имаше известни трудности само в последната част завършила 28-26.

България победи Германия с 3:2 гейма в Лига на нациите

България сложи край на лошата си серия в Лига на нациите с впечатляващ обрат срещу Германия

"Лъвовете" продължават да са на 12-о място във временното общо класиране с 4 победи, 8 загуби и 10 точки

Бразилия има 11 победи, 1 загуба и 30 точки. На второ място е Иран, който малко неочаквано не можа да вземе гейм от Франция. "Персите" са с 10 победи и 2 загуби и почти сигурно също ще играят в Чикаго.

Битката за останалите три места ще бъде ожесточена до последния мач. Франция и Русия имат леко предимство с по 9 победи. Италия и Полша, които снощи направиха страхотно шоу в Милано имат по 8 успеха. Мачът им продължи почти 3 часа и световните шампиони от Полша взеха последния пети гейм с 25-23. Канада със 7 победи и дори Аржентина с 6 успеха имат теоретични шансове.

Победата на "лъвовете" над Германия може да има огромно значение. В битката за оставане сред най-добрите нашите момчета имат 4 победи, с 2 повече от преките конкуренти Австралия и Португалия. Австралийците се наложиха над португалците с 3-0 гейма и взеха леко предимство преди последната седмица. Канада вече няма как да загуби елитния си статут.