Българският национален отбор остана на 8-о място в крайното класиране на европейското първенство, което се проведе в Москва. Това стана ясно след като се изиграха всички срещи от втората фаза на турнира.

По-рано днес възпитаниците на Мартин Стоев надиграха с 3:1 гейма аутсайдера Белгия в последната си среща, но се наложи да изчакат останалите двубои, за да разберат на кое място завършват.

Волейболните национали на Холандия надделяха над отбора на Словакия с 3:1 гейма (30:28, 22:25, 25:18, 25:17) в мач от плейофите на Европейското първенство по волейбол за мъже в Русия. След тази победа на холандците и триумфа на Италия над Полша, България зае осмото място в крайното класиране на турнира след 4 победи и 2 загуби.

1/2-финалите на турнира ще се играят в събота от 16,30 часа и 19,00 часа (българско време). Малкият финал е в неделя от 14,30, а спорът за европейската титла започва в 17,00.