България започва срещу Иран срещите си от втората фаза на Световното първенство по волейбол за мъже. Двубоят е в петък от 20:40 часа в зала "Арена Армеец" в София. Това е идеална възможност за реванш за загубата от "персите" миналия четвъртък във Варна с 1-3 гейма.

"Лъвовете" ще търсят три победи в столичната "Арена Армеец"

Това е единственият начин да се класират за финалната шестица на Световното по волейбол

Първият мач в петък е от 17:00 часа между САЩ и Канада. Ден по-късно "кленовите листа" ще срещнат "персите".

В събота вечер от 20:40 часа е може би най-важният мач за момчетата на Пламен Константинов в София. Съперник ще ни бъде САЩ. Американците влизат в групата без загуба и един евентуален неуспех не би бил фатален за тях.

В неделя България ще срещне Канада отново от 20:40 часа. Тогава "кленовите листа" трябва вече да са отпаднали, българите при две победи в първите двубои ще могат да подсигурят мястото си във финалната шестица в Торино.