Мъжкият национален отбор на България загуби от европейския шампион Словения с 0:3 (23:25, 16:25, 18:25) в последния си мач от Волейболната лига на нациите в Римини (Италия).

Така "лъвовете" завършиха на 15-о място в крайното класиране с две победи, 13 загуби и 7 точки. Последен, на 16-място е съставът на Астралия само с една победа. Успехът пък класира Словения за финалната четворка на Лигата.

В този мач селекционерът Силвано Пранди даде шанс на младия Денис Карягин, който започна като титуляр на поста диагонал на мястото на Радослав Парапунов. Състав на България: Георги Сеганов, Денис Карягин, Аспарух Аспарухов, Гордан Люцканов Николай Колев, Стефан Чавдаров - Владислав Иванов-либеро (Георги Петров, Николай Къртев).

Любо Ганев след триумфа на "лъвиците": Така не се бях радвал отдавна!

"Скачах, виках"

Както в предишните срещи нашите успяха да затруднят съперника само в един гейм - стартовият в мача. В следващите две части словенците имаха пълно предимство.

Волейболистите ни започнаха много добре и поведоха с 4:1 след блокади на Николай Колев и Стефан Чавдаров. Авасът ни бе до осма точка, след което съперникът изравни. Играта продължи равностойно до 12:12. След това Словения взе минимална преднина от 2 точки и я запази до 23:20. В този момент Стефан Чавдаров застана на крайната линия и върна интригата. Той пусна хубав сервис, при който националите ни направиха две точки и намалиха до 22:23. Напрежението се запази до сублимното 23:24. Словения не позволи изненади и спечели геймбола си, като затвори гейма в своя полза.

В следващите две части българските волейболисти нямаха същите съпротивителни сили и бяха догонващи в резутата. Съперниците взимаха ранен аванс, поддържаха го докрай и спечелиха важен успех, след който продължават в спора за титлата.

Най-резултатни за България станаха Денис Карягин и Аспарух Аспарухов с по 10 точки. За словенския тим Тончек Щерн се отличи с 13 точки.