Волейболните национали загубиха битката си срещу състава на Италия в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта във Варна. "Лъвовете" отстъпиха в сблъсък от турнира Лига на нациите с 1:3 гейма (14:25, 20:25, 25:23, 21:25).

Селекционерът на България искаше пълна промяна в тима ни за днешния мач и победа срещу "Скуадра адзура". Такава обаче не бе постигната.

Снимка 429382

Първите два гейма със сигурност не бяха възможно най-добрите, които тимът ни може да запише, но след това звездите ни определено отбелязаха сериозен възход в представянето си.

Националите загубиха драматично от Япония в събота с 2:3 гейма, а в петък надвиха Австралия с 3:1 гейма.

Снимка 429379

Българският тим стартира добре днес и поведе с 3:1 точки. Италианците обаче изравниха за 4:4, а впоследствие поведоха при 6:5 точки. Гостите успяха да вземат 3 точки аванс при 11:8 след добра блокада при атака на Цветан Соколов. Разликата скочи до 6 при 15:9 за Италия, а след това набъбна до 11 точки при 24:13 и Италия поведе.

Снимка 429380

Втората част вървеше равностойно, но грешка на българите донесе аванс от 3, 4, а с течение на времето и 2 точки за съперника, при 19:17. Италианците затвориха втория гейм с 5 пункта разлика - 25:20.

Снимка 429381

Отново точка за точка и много напрежение. Така стартира третият гейм. Ситуацията не се промени чак до 21:21. След равенство 22:22, отлични изяви за българите в защита доведоха резултата до 23:22 в полза на родния състав. Добър сервис на Георги Сеганов затрудни италианците и България поведе с 24:22, а след това победи с 25:23 в тази оспорвана част.

В четвъртия гейм съперникът заложи на агресията и вдигна сериозно оборотите. Това доведе до внушително предимство в резултата, което се увеличи до 20:15, а след това и до 22:17 към края на двубоя. Така италианците не изпуснаха преднината си и стигнаха до победата.

Снимка 429383

Вчера тимът ни загуби драматично от Япония с 2:3, а Италия записа втори успех във Варна след като се наложи над Австралия с 3:1.

България загуби от Япония след уникална петгеймова драма

Волейболистите ни не успяха да се справят с Япония

България заема 12-а позиция във временното класиране с актив от 3 победи, 6 загуби и 8 точки. Италия е със 7 победи, 2 загуби и 18 точки.

България: Георги Братоев, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Розалин Пенчев, Теодор Тодоров, Алекс Грозданов, либеро - Петър Каракашев

Старши треньор: Силвано Пранди

Италия: Симоне Джанели, Давиде Канделаро, Олег Антонов, Даниеле Лавия, Матео Пиано, Джулио Пинали, либеро - Фабио Баласо

Старши треньор: Джанлоренцо Бленджини