Зала "Нагано Уайт Ринг", 9.20 часа.

Трети мач на мъжкия национален отбор по волейбол от група "С" на Световното първенство по волейбол. Преди този мач двата тима са с по две победи в групата, като са лидери в класирането.

Стартовите състави:

БЪЛГАРИЯ: Евгени Иванов, Цветанов, Жеков, Казийски, Николов, Константинов, Салпаров (либеро).

ВЕНЕЦУЕЛА: Диас, Гомес, Маркес, Ереу, Бланко, Седено, Силва (либеро).

Начало на мача.

4:0 точки - Отлично начало на българския тим.

8:4 точки - Първото техническо прекъсване в мача идва при преднина за българския тим от четири точки.

10:5 точки - Андрей Жеков прави десетата точка за българския тим.

13:6 точки - Казийски бележи 13-ата точка за българския тим.

14:10 точки - Волейболистите на Венецуела намаляват разликата.

16:11 точки - Второто техническо прекъсване в гейма идва при преднина за българския тим от пет точки.

17:13 точки - Волейболистите на Венецуела стигат до 13-ата си точки след блок аут на Ереу.

19:15 точки - Казийски преодолява блоката да Венецуела и бележи 19-та точка за България.

20:17 точки - Поредна отлична атака на Казийски.

20:19 точки - Волейболистите на Венецуела стопяват преднината на българите.

21:21 точки - Владо Николов праща топката в аут. Равенство.

21:22 точки - Тимът на Венецуела излиза за първи път от началото на мача напред в резултата. Мартин Стоев взима прекъсване.

21:23 точки - Грешка на Пламен Константинов води до нова точка за Венецуела.

21:24 точки - Блокада спира атака на Владо Николов за 24-та точка за Венецуела.

22:25 точки - ГЕЙМ ЗА ТИМА НА ВЕНЕЦУЕЛА. Съперникът взима частта след 26 минути игра.

Начало на втория гейм

4:3 точки - Поредна успешна блокатао на Ереу срещу Николов води до третата точка за тима на Венецуела.

4:5 точки - Грешка в нападение на Казийски води до трета поредна точка за Венецуела.

5:5 точки - Казийски изравнява резултата.

8:6 точки - Първото техническо прекъсване в гейма идва при преднина за българския тим от две точки.

9:6 точки - Владо Николов завършва успешно контраатака на българите и прави деветата точка.

11:10 точки - Константинов пробива блока на съперника и бележи 11-ата точка за българския тим.

13:12 точки - Диас праща от сервис топката в аут за 13-та точка за българите.

16:13 точки - Казийски от сервис прави 16-та точка за българите. Второто техническо прекъсване в гейма идва при три точки преднина за тима на Мартин Стоев.

18:13 точки - Отлична серия при сервис на Матей Казийски. Пета поредна точка за българския тим.

19:15 точки - Две поредни точки за тима на Венецуела.

21:16 точки - Владо Николов пробива блока на Венецуела и бележи.

22:16 точки - Нова точка на Николов.

24:17 точки - Отлична игра на Жеков и Константинов води до 24-та точка.

25:17 точки. ГЕЙМ ЗА ТИМА НА БЪЛГАРИЯ. РАВЕНСТВО В ГЕЙМОВЕТЕ 1:1. Българите взимат гейма за 23 минути.

Начало на трети гейм

6:3 точки - Успешна атака на Константинов води до 6-та точка за българите.

8:6 точки - Първото техническо прекъсване в гейма идва при две точки преднина за българите.

10:7 точки - Христо Цветанов завършва успешно атака на българите.

12:8 точки - Отличен блок на Жеков и Евгени Иванов носи 12-та точка за българите.

14:10 точки - Технична атака на Владо Николов носи 14-та точка за българския тим.

16:12 точки - Блок аут на Константинов. Второто техническо прекъсване в гейма идва при преднина от четири точки за българите.

19:15 точки - Грешка на Гомес води до 19-та точка за българите.

23:22 точки - Грешка в атака на Владо Николов носи 22-ата точка за тима на Венецуела.

25:22 точки - Блок на Христо Цветанов носи 25-та точка за българите. ГЕЙМ ЗА БЪЛГАРИЯ. 2:1 ГЕЙМА В ПОЛЗА НА БЪЛГАРИТЕ. Българите взеха гейма за 27 минути игра.

Начало на четвъртия гейм

8:5 точки - Първото техническо прекъсване в четвъртия гейм идва при три точки преднина за българите.

11:8 точки - Грешка на Жеков носи осма точка за тима на Венецуела.

16:12 точки - Гомес праща от начален удар топката в мрежата. Второто техническо прекъсване в гейма идва при преднина за българлите от четири точки.

20:14 точки - Владо Николов праща от сервис топката в аут. 14-та точка за тима на Венецуела.

23:15 точки - Блок аут на Цветанов носи 23-та точка за българите.

25:17 точки - Атака на Казийски носи 25-та точка за българите. ТРЕТИ ГЕЙМ В ПОЛЗА НА БЪЛГАРИЯ. Българите печелят четвъртия гейм за 22 минути игра.

БЪЛГАРИЯ ПОБЕДИ ВЕНЕЦУЕЛА С 3:1 ГЕЙМА В ТРЕТИЯ СИ МАЧ ОТ ГРУПА "С" НА СВЕТОВНОТО ПЪРВЕНСТВО ПО ВОЛЕЙБОЛ В ЯПОНИЯ. БЪЛГАРИТЕ ОСТАВАТ БЕЗ ЗАГУБЕН МАЧ.