Националният отбор на България по волейбол победи Португалия в третия си мач от Европейското първенство.

В Монпелие момчетата на Силвано Пранди пребориха по сравнително убедителен начин своя кошмар от тазгодишното издание на Лигата на нациите, побеждавайки с 3-1 гейма (25:23, 28:30, 25:23, 25:22).

"Трикольорите" вече записаха три успеха от старта на шампионата на Стария континент. Така България си осигури класиране на отбора за следващия етап - 1/8-финалите.

Владимир Николов след победата срещу Гърция: Ние в групата имаме два мача реално

Бившият капитан на "лъвовете" чака сблъсъжите с Франция и Италия

Стартът за "лъвовете" бе силен днес, но след като те поведоха в резултата се стигна до равенство в средата на първия гейм - 13:13. Все пак националите отново поведоха в резултата на късен етап от тази част, като стигнаха до 22:21. Геймът бе затворен при 25:23, след перфектно изпълнение на Цецо Соколов.

Във втората част играта отново вървеше в полза на тима ни, като резултатът стана 12:8 за България. "Лъвовете" се разиграха и стигнаха до преднина от 13:8 след мощно отиграване от Тодор Скримов.  След прекъсването на португалците, те стигнаха до точка, а после и Мартин Атанасов допусна грешка, за да намалят дори до 13:18.

Алекс Грозданов обаче заби мощен изстрел в половината на съперника и секна серията му - 19:13. След 21:17, а след това и 24:22 изглеждаше, че без проблеми ще спечелим и тази част. Стигна се обаче до сериозна драма, съперникът реализира третия си геймбол в мача и след 30:28 изравни резултата в геймовете.

България победи Румъния с 3-0 във втория ден на Евроволей 2019

Нашите имаха пълно превъзходство срещу ентусиазираните ни съперници

Следващият гейм бе спечелен от "лъвовете" с 25:23, основно с добра игра в нападение и чудесни действия на блокадата ни.

Последната част вървеше оспорвано и равностойно, като резултатът се движеше бавно и тромаво в наша полза, но все така с точка-две разлика.

Пранди: Единственото важно нещо е победата

"Този мач не беше толкова труден за нас"

Мощният сервис на Соколов доведе до 23:21 за България в края на гейма. След това Тодор Скримов заби ас и с 25:22 българският отбор спечели мача.

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро

Старши треньор: Силвано Пранди

ПОРТУГАЛИЯ: Мигел Тавареш , Марко Ферейра, Лоренцо Мартинс, Алешандре Ферейра, Нуно Тейшейра, Филип Цветичанин - Жануарио Алвар-либеро

Старши треньор: Уго Силва