България загуби с 2:3 (19:25, 25:20, 13:25, 25:23, 12:15) от Италия в мач от втората състезателна седмица на турнира Лига на Нациите. През миналата седмица "лъвовете" записаха една победа и две поражения.

В началото на мача Италия поведе с 10:6, а Радослав Парапунов намали до 8:11. Второто техническо прекъсване дойде при 16:12 за Италия. Джулио Пинали изведе "адзурите" напред с 6 точки при 22:16, а след това домакините затвориха гейма при 25:19.

Снимка 533402

Източник: fivb

Във втория гейм България дръпна с три точки при първото техническо прекъсване. България поведе с 16:13 при второто техническо прекъсване.  Радослав Парапунов атакува мощно от зона 4 за 18:14. Три поредни точки и Италия намали до 17:18. България направи три поредни точки, за да поведе със 17:21. Аспарух Аспарухов изведе България до геймбол при 24:19. България затвори втората част с 25:20.

Снимка 533400

Третата част започна с пет поредни точки на Италия. "Скаудра адзура" поведе с 10 точки при 14:4. "Адзурите" поведоха с 12 точки при 18:6. Аспарух Аспарухов намали до 9:20. В крайна сметка геймът завърши 25:13.

Четвъртият гейм бе изключително равностоен. Великолепна защита на Георги Сеганов даде шанс на Радослав Парапунов да изведе България до геймбол при 24:22. Радослав Парапунов атакува успешно по диагонала от зона 4 и България спечели 4-ата част с 25:23.

Снимка 533403

Италия поведе с 3:1 и 6:3 в началото на тайбрека. Стефан Чавдаров намали до 6:8 с атака през центъра. Николай Къртев успя да атакува през центъра за 9:11. Аспарух Аспарухов би сервис в мрежата - 9:12. Италия стигна до мачбол при 14:11. Последва грешка при сервис, но след това домакините не сбъркаха.

България пропиля три мачбола и допусна нова загуба във волейболната Лига на нациите

"Лъвовете" отстъпиха драматично на Германия с 2:3 гейма