Волейболистите на България записаха първа загуба в Световната лига. Третите в света отстъпиха на Полша с 1:3 гейма (25:21, 19:25, 23:25, 23:25) във Варна. Срещата продължи час и 42 минути.

Националите водеха през целия първи гейм и логично спечелиха с 25:21. В края на гейма на началния удар застана Владо Николов, който заби ас за 24:21 и след това завърши атаката.

При 20:18 в игра влезе капитанът Пламен Константинов, когото залата посрещна с бурни аплодисменти. Гибона не беше играл за България от мача за трето място в Япония срещу Сърбия на 3 декември 2006 година.

Във втората част българите се отпуснаха и направиха много грешки, особено при началния удар. Логично поляците взеха частта с 25:19.

В третия гейм в игра се появи и пропусналият околосветското пътешествие Боян Йорданов, който лекуваше травма в коляното. Отборът на Раул Лозано водеше с 2-3 точки почти през цялата част. В края нашите изравниха при 22:22, а после се стигна до 23:23. При 23:24 полският блок неутрализира нашата атака и гостите поведоха с 2:1 гейма.

В заключителната част българите имаха шанс да изравнят геймовете, когато стопиха преднината на "дружина полска" само на една точки. Но при 22:23 след продължително разиграване Боян Йорданов бе хванат на блок. След това гостите реализираха втория си мачбол.

България: Жеков 1, Цветанов 10, Н. Николов 2, Ананиев 13, Вл. Николов 11, Алексиев 6 (Салпаров- либеро, Гайдарски 8, Константинов 3, Стойков 4, Йорданов 7, Зарев 1)

Полша: Загумни 6, Гжиб 14, Грушка 5, Винярски 11, Влазни 21, Плински 8 (Гачек - либеро, Швидерски 4, Курек 0, Зигадло 0).

Мартин Стоев: Направихме много грешки