Начало на мача в Хиромима.

Първи гейм

4:4 точки - Пламен Константинов бележи след атака четвмърта точка за българския тим.

5:8 точки - Първото техническо епрекъсване идва при три точки преднина за тима на Германия. Много добра игра на блока на германците е в основата на преднината им.

6:9 точки - Мартин Стоев взима прекъсване след като германците бележат деветата си точка.

6:12 точки - Поредна точка за германците.

8:12 точки - Две поредни точки за българския тим.

11:14 точки - Пламен Константинов технично бележи 11-ата точка за българите.

14:15 точки - Българските волейболисти се разиграха, като съкратиха преднината на съперника до само една точка.

15:15 точки - След отлично разиграване българите изравняват.

15:16 точки - Второто техническо прекъсване идва при точка преднина за германците.

17:18 точки - Мощна атака на Казийски, но топката отива в аут. 18-та точка за съперника.

19:19 точки - Отличен блок на Евгени Иванов носи 19-та точка за българите.
20:22 точки - Германците повеждат с две точки след блок аут.
22:22 точки - Отлична игра на Владо Николов. Изравняваме резултата.
23:22 точки - Отлична игра на Алексиев. Повеждаме в точка. Треньорът на Германия Никулеску  взима прекъсване.

23:22 точки - Съдията отсъжда спорна топка. Грешка на съдията, която дава шанс на германците да изравнят.

24:23 точки - Гайдарски дава преднина на българите.

25:22 точки - КРАЙ НА ПЪРВИЯ ГЕЙМ. 1:0 ЗА БЪЛГАРИЯ.

Българите взеха гейма за 25 минути игра.

Начало на втори гейм

2:0 точки - Отлично начало на втория гейм за българите.

3:0 точки - Трета поредна точка за българите. Никулеску опитва да обърне нещата със смяна.

4:1 точки - Пампел праща в аут топката след начален удар за четвъртата точка за българите.

5:3 точки - Две поредни точки за германците.

6:4 точки - Българите поддържат преднината си.

8:4 точки - Първото техническо прекъсване в гейма идва при добра преднина за българите от четири точки.

9:5 точки - Отличен блок на Жеков носи девета точка за българите.

11:7 точки - Германците бележат седмата си точка.

13:11 точки - Добро включване за германския тим на Крон. Германците намаляват разликата на две точки. Мартин Стоев взима прекъсване.

13:12 точки - Серията на Крон продължава. Разликата е само точка в полза на българите.

13:13 точки - равенство. Отличният сервис на Крон продължава да работи.

14:14 точки - Крон сбърка, което носи 14-ата точка за българите.

14:16 точки - Второто техническо прекъсване в гейма идва при две точки преднина за германците. Българите пропиляха четири точки преднина.

14:17 точки - Поредна точка за германския тим.

15:19 точки - Поредна добра изява на Крон за германците.

16:20 точки - Пампел носи 20-ата точка за германците.

17:20 точки - Жеков надиграва Крон за 17-ата точка за българите.

18:20 точки - Втора поредна точка за българите.

19:20 точки - Добрата серия на Жеков продължава. Поредна точка за българите. Прекъсване за Германия.

20:20 точки - Нова точка, след грешка на Кром.

20:21 точки - Беркман прекъсва серията на Жеков.

21:22 точки - Нова точка на Кром.

22:22 точки - Отлична игра на Казийски.

22:23 точки - Нова точка на Кром.

23:23 точки - Кром бърка.

23:24 точки - Владо Николов праща топката в аут.

23:25 точки - КРАЙ НА ВТОРИЯ ГЕЙМ. ГЕРМАНЦИТЕ ИЗРАВНЯВАТ РЕЗУЛТАТА НА 1:1 ГЕЙМА.

Германците взеха гейма за 27 минути игра.

Начало на третия гейм

1:0 точки - Казийски бележи първата точка в гейма.

3:3 точки - Лошо изпълнен от Казийски сервис носи трета точка за германците.

6:8 точки - Първото техническо прекъсване в третия гейм идва при две точки преднина за германците.

9:8 точки - Повеждаме след отлична изява нао Константинов.

10:8 точки - Ас на Константинов носи 10-ата точка за българите. Четири поредни точки за тима ни.

11:10 точки - Германците намаляват преднината на българите до само една точка.

12:11 точки - Отлична игра в защита на Константинов, но  германците стигат до 11 точка след грешка на Казийски.

15:11 точки - Ас на Казийски носи 15-та точка за българите.

16:12 точки - Второто техническо прекъсване в гейма идва при четири точкси преднина за българите. Отлична игра на Казийски.

17:12 точки - Константинов бележи 17-та точка за българите.

17:14 точки - Две поредни точки за германците карат Мартин Стоев да вземе прекъсване.

19:17 точки - Константинов праща от сервис топката в аут за 17-ата точка за германците.

21:17 точки - Две поредни точки за българите.

22:18 точки - Отлична игра на Евгени Иванов носи 22-ата точка за българите.

24:19 точки - Отличен сервис на Казийски.

25:20 точки - ГЕЙМ ЗА БЪЛГАРИЯ. 2:1 ГЕЙМА В ПОЛЗА НА БЪЛГАРИТЕ.

Българите взеха гейма за 25 минути.

Начало на четвъртия гейм

1:2 точки - Бьорк прази успешна блокада срещу Николов.

3:3 точки - Неспасяем удар на Константинов носи третата точка за българите.

5:6 точки - Пампел праща от сервис топката в аут за петата точка за българите.

6:6 точки - Отлична игра на блок за българите.

6:8 точки - Първото техническо прекъсване в гейма идва при две точки преднина за Германия. Силна серия на Кром.

8:8 точки - Две поредни точки за българите и равенство.

9:8 точки - Българите излизат напред в резултата. Треньорът на Германия взима почивка.

11:8 точки - Пета поредна точка за българите.

12:8 точки - Нова точка за българите. Прекъсване за треньора на Германия Никулеску.

13:10 точки - Хубнер прави 10-ата точка за германците.

13:11 точки - Още една точка за германците, след блок на Николов. Прекъсване за Мартин Стоев.

14:11 точки - Отлична игра на Владо Николов в атака.

15:11 точки - Нова точка за българите.

16:12 точки - Отлична атака на Гайдарски носи 16-ата точка за българите. Второто техническо прекъсване в гейма идва при преднина от четири  точки за тима ни.

18:14 точки - Поредно отлично отиграване на Николов.

20:15 точки - Топка в аут след атака на германците носи 20-та точка за българите.

21:15 точки - Нова успешна атака на българите.

22:16 точки - Поредна отлична атака на тима ни.

23:17 точки - Нова точка зае българите.

24:18 точки - Аут след атака на германския тим.

25:18 точки - Отлична атака на Алексиев. ГЕЙМ ЗА БЪЛГАРИЯ. 3:1 ГЕЙМА ЗА БЪЛГАРИТЕ. СЕДМА ПОРЕДНА ПОБЕДА. ТИМЪТ НИ ОСТАВА БЕЗ ЗАГУБА НА ТУРНИРА.

Българите взеха четвъртия гейм за 23 минути игра. Мачът продължи час и 40 минути.

Следващият мач на отбора е във вторник сутринта - от 4 часа българско време, когато срещаме тима на Франция.