Българският национален отбор по волейбол се класира на Европейско първенство. Това се случи след като "лъвовете" победиха Австрия с 3:0 и заеха първото място в групата.

Утре нашите волейболистите, които са недостижими на върха с 9 точки, излизат срещу Израел в последния си мач от група В, в 20:00 часа. Най-резултатен за победата на България бе Цветан Соколов с 18 точки (3 аса, 3 блокади). По 12 точки реализираха Мартин Атанасов (1 ас, 1 блокада) и Тодор Скримов (5 аса). За Австрия Александер Бергер приключи с 15 точки.

В днешния двубой, българският започна отлично първата част като доминираше тотално. Дебют в официален мач направи 17-годишният Александър Николов. България затвори гейма с 25:15 с директна точка на Алекс Николов, а геймът продължи 18 минути.

България с втори пореден успех в европейските квалификации

"Лъвовете" не показаха най-доброто от своя потенциал, но постигнаха чиста победа над Израел

"Лъвовете" се движеха с комфортна преднина и във втория гейм, като показаха устойчивост и взаимодействие във важните ситуации. Австрийските волейболисти бъркаха на сервис, а това позволи на България да натрупа отново сериозна преднина, за да затвори гейма при 25:18.

През третата част се стигна до леко отпускане в състава ни. В края "трикольорите" показаха класа и спечелиха с 25:22 за 25 минути, а с това и мача с 3:0 гейма.

БЪЛГАРИЯ - АВСТРИЯ 3:0 (25:15, 25:18, 25:22)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Мартин Атанасов, Алекс Грозданов, Николай Къртев - Владислав Иванов-либеро

Селекционер: СИЛВАНО ПРАНДИ

АВСТРИЯ: Александър Туш, Александър Бергер, Максимилиан Ландфарер, Никлас Кронталер, Петер Волфартщатер, Матеус Юркович - Флориан Рингзайс-либеро

Селекционер: РАДОВАН ГАЧИЧ