Новаците в Първа лига - Витоша и Етър, стигнаха до първи точки в елита през новия сезон, след като завършиха при равенство 1:1 в мач от втория кръг на шампионата. Срещата предложи много любопитни моменти и пред двете врати, но с оглед ситуациите на терена, равенството като че ли бе най-закономерният резултат.

Двубоят започна с натиск на домакините от Витоша, които приеха своя съперник на стадион "Васил Левски", а в 18-та минута попадение на "тигрите" бе отменено от страничния рефер заради засада. При разбъркване след центриране от фаул Христозов игра последен с топката пред голлинията, но помощник-съдията вдигна флага, а на повторенията се показа, отсъждането му е правилно, тъй като Долапчиев бе в засада при паса към своя съотборник.

Витоша - Етър (1:1)

Двата отбора в търсене на първи точки в шампионата

Малко по-късно Долапчиев падна в наказателното поле след съприкосновение с Яни Пехливанов, но сигнал за дузпа не последва, макар че защитникът на "болярите" не игра с топката.

Изглеждаше, че Витоша установява траен контрол върху срещата, но точно след половин час игра, Етър поведе в резултата при първата си смислена атака!

Многоходова бърза акция по левия фланг, с по едно докосване, завърши с центриране на Димо Атанасов към Иван Петков, който с глава засече топката в мрежата на Михаил Иванов - 1:0 за Етър!

Отговорът на домакините обаче бе сравнително бърз!

Григор Долапчиев бе изведен отдясно в наказателното поле, и макар че ъгълът бе малък, юношата на ЦСКА успя да изравни с мощен удар по диагонал за 1:1!

В заключителните секунди на първото полувреме Етър можеше отново да поведе! Центриране на Иван Стоянов се спря в ръката на защитник на Витоша, но сигнал не последва, а топката излезе в корнер. След неговото изпълнение последва разбъркване, завършило с удар в гредата на Сашо Александров, а преди него също имаше съмнение за игра с ръка на футболист на "тигрите"!

В началото на втората част Григор Долапчиев пропусна страхотна възможност да донесе пълен обрат за футболистите на Витоша, но нападателят от удобна позиция в наказателното поле, не успя да нацели очертанията на вратата!

Постепенно физическите сили на домакините привършиха, а в заключителния четвърт час на мача Етър можеше да вкара на два пъти! Първо Димо Атанасов бе намерен в наказателното поле от Сашо Александров, но ударът му мина над вратата, а малко по-късно Кямил стреля по диагнол, но встрани от целта.

В последната минута на мача Тодор Колев можеше да донесе пълния актив от точки на "болярите". Опитният нападател бе намерен на далечната греда от Кямил по земя, но от паднало положение таранът не успя да засече добре топката на метри от вратата, и в крайна сметка срещата завърши при равенство - 1:1!