Верея се завърна в Топ 6 на Първа лига и се изравни на петата позиция с Ботев, като двата отбора имат актив от по 26 точки. Любопитното е да отбележим, че финансово подсигуреният Левски, е само с 3 пункта повече от преследвачите.

Снимка 324651

Това стана след успех на старозагорци над Етър с 2:0, в мач, в който домакините за пореден път показаха изключително грамотен футбол. Не че е изненада де, имайки предвид кой стои на пейката на Верея. Точни за победителите бяха бившите футболисти на Левски - Валери Домовчийски и Исмаил Иса, който се появи като резерва и записа дебютното си попадение с екипа на отбора.

Още в началото Верея опита да установи контрола върху мача, но първото положение бе пред вратата на Аргилашки. Стражът обаче се намеси решително след удар с глава на Самб Бадара от удобна позиция и изби връхлитащата в мрежата топка.

Верея - Етър 2:0, домакините са безпощадни!

Двата отбора закриват 16-ия кръг в Първа лига

Малко по-късно Верея поведе!

Това стана след атака по учебник с по едно докосване, петичка и страхотен завършващ удар на Домовчийски от линията на наказателното поле - 1:0 за Верея!

Снимка 324652

Гостите от Етър имаха шанс да стигнат до паритета след първия четвърт час на второто полувреме.

На два пъти обаче Самб Бадара не успя да намери топката на метри от голлинията, а в един от случаите я прати високо над вратата с удар от 9-10 метра.

Пропуск за Верея направи пък Бен Джемия, който пропусна да удвои след удар с глава.

Минути по-късно обаче това стори резервата Исмаил Иса.

Нападателят бе изведен перфектно от Георги Андонов сам срещу Христо Иванов и не сгреши от точката на дузпата - 2:0 за Верея!