Григор Димитров записа победа на старта на US Open. Българинът надви испанеца Иниго Сервантес с 6-2, 6-4, 7-6 (9-7). 24-ият в света доминираше в по-голямата част от мача и сравнително лесно стигна до чиста победа в три сета след 2 часа и 15 минути игра.

В първия сет Димитров поведе с 4-0 и си позволи леко отпускане, но след като загуби два поредни гейма, отново взе нещата в свои ръце.

Играта бе по-равностойна във втората част, но хасковлията изчака своя момент и с пробив в 10-ия гейм поведе с 2-0. В третия сет Сервантес бе близо до успех, след като направи пробив в 11-ия гейм и поведе с 6-5.

Григор обаче не се стресна и моментално направи рибрейк. В последвалия тайбрек най-добрият ни тенисист спаси сетбол и в крайна сметка се наложи с 9-7, слагайки край на спора.

Във втори кръг Димитров ще играе с Жереми Шарди, който елиминира 18-годишния американец Майкъл Мо с 6-4, 6-4, 6-1. 29-годишният Шарди и Димитров са се срещали три пъти и първата ни ракета води с 2-1. Гришо загуби от французина на Ролан Гарос 2011, но после взе реванш на Аустрелиън Оупън 2012 и го победи отново в Бризбейн през 2015 г.