Царско село допусна първо поражение в зимните контроли. Футболистите на Никола Спасов отстъпиха с 0:1 на полския Раков Честохова. Единственото попадение в срещата падна в 89-ата минута, като поляците се възползваха от една от малкото неточности в играта на "царете".

След победата срещу Урал Царско село отново направи добър мач, но несъсредоточеността в завършващата фаза лиши отбора от заслужена победа. В доста моменти от двубоя футболистите на Царско село диктуваха темпото и играта, но късметът не беше на тяхан страна.

Титуляр започна Лудсинио Маренго, който кара пробен период в отбора. Нидерландецът пристигна преди два дни в лагера на тима в Кипър и днес направи своя дебют. През второто полувреме в игра се появи и младия руски централен защитник Максим Евтингеев, който също ще се опита да впечатли с изявите си Никола Спасов.

Първото полувреме беше равностойно, но българите имаха повече интересни атаки. Най-чистото положение за тях беше в 23-ата минута, когато след центриране от ъглов удар, Шарлестон игра с глава, но вратаря на поляците спаси с вещина.

Малко преди почивката Раков можеше да поведе в резултата. Реферът отсъди дузпа за нарушение на Мартин Димитров в собственото си наказателно поле. Вратарят на Царско село майсторски успя да спаси удара от бялата точка. Минута по-късно пак Димитров реагира добре при шут от пряк свободен удар.

Второто полувреме не се различаваше много от първото. В началото поляците направиха няколко интересни атаки, но впоследствие Царско село имаше повече голови положения. Най-чистата ситуация беше в 75-ата минута. Ивайло Марков центрира от ляво, Андерсон свали топката с глава и от близко разстояние Георги Минчев я изпрати в аут. В 79-ата минута Уесли Ната се опита да притесни вратаря на Раков с шут от пряк свободен удар, но дистанцията беше твърде сериозна, за да се стигне до опасност.

Малко преди края на мача футболистите на Раков имаха златен шанс да отбележат, но прекрасна намеса на Реян Даскалов предотврати попадението. Минута по-късно обаче падна гол. След центриране от дясно Анджей Нивиулис беше оставен непокрит в наказателното поле и от близка дистанция с глава вкара за 0:1.

Веднага след контролата отборът се прибира в България, а следващата проверка е предвидена за петък, 31 януари срещу Ботев в Пловдив.

Царско село: Мартин Димитров, Реян Даскалов, Мартин Кавдански (65 - Максим Евтингеев), Шарлестон, Ивайло Марков, Илия Джамов (46 - Георги Минчев), Антонио Георгиев, Дилан Бахамбула (65 - Андерсон Кордейро), Уесли Ната, Лудсинио Маренго (65 - Октавио Мантека), Мирослав Будинов