90+4′
Турнир: А група Стадион: Зрители:
90+4′

Въпреки големите усилия на "царете" в края, Ботев успя да устиска така важната победа.

90+3′

Даниел Генов получи картон за фаул в центъра на терена. Костов спаси удар отблизо след фаула.

90+1′

Васил Добрев сменя Петър Атанасов.

90′

Четири минути добавено време. Пропуск на Атанасов за гостите.

84′

Любослав Пенев е много замислен.

83′

Даниел Гаджев сменя Педро Лагоа.

81′

Антонио Георгиев сменя Симеон Мечев.

81′

Мохамед Брахими сменя Ивайло Марков.

80′

Натискът на домакините се увеличава.

78′

Удар с глава на играч на Царско село в аут след центриране на Галчев от фаул.

77′

Страхотни финтове на Андерсон отдясно на атаката. Картон за Атанасов. Фаулът е на границата на наказателното поле.

76′

Феновете на Царско село окуражават любимците си в търсенето на втори гол.

74′

Н'Диайе получи картон за бавене при изпълнение на тъч.

71′

Новото попълнение Панайотис Лука сменя Мирослав Будинов.

68′

Юлиан Ненов сменя Христо Златински.

68′

Христо Златински заменя Тон.

67′

Плътен удар по земя на Симеон Мечев в аут.

65′

ГОООООЛ! Мартин Кавдански вкара отблизо. Хулио Родригес стреля с глава след центриране на Галчев от фаул отляво. Топката срещна дясната греда и попадна в притичалия Кавдански.

57′

ГОООООЛ! Даниел Генов стреля отялво под гредата без да спира топката. Бърза контра на гостите.

54′

Далечен шут на Симеон Мечев в аут. "Царете" търсят изравнителния гол.

47′

Топката изкочи зад защитата на Ботев. Будинов отблизо сам стреля в аут. Голям пропуск.

46′

Емануил Манев сменя Божидар Васев.

46′

Андерсон Кордейро сменя Салиф Сисе.

45′

Начало на второто полувреме.

45+1′

Равностойно първо полувреме. Ботев натисна газта в края му.

45′

Една минута добавено време.

42′

Даниел Генов опита да намери Петър Атанасов в наказателното поле. Защитник успя да пресече подаването.

37′

ГОООООЛ! Даниел Генов вкара сам след извеждащ пас през средата зад защитата на Владислав Узунов. Хулио Родригес закъсня.

36′

Салиф Сисе засече топката пред вратата. Топката мина до лявата греда на Костов.

30′

Засада при хубава атака на Ботев. Пласид спаси удара по земя на Тон.

28′

Пропуск на Сисе след меко подаване на Будинов.

25′

Неточен шут на футболист на Царско село от дистанция.

13′

Гостите имат огромни проблеми с високата преса на Царско село.

12′

Много силиен удар от дистанция на Узунов. Топката прелетя над вратата на Пласид.

8′

Хубава атака на "царете" отляво. Галчев подаде на скорост на Сисе, който центрира отляво. Топката се удари в ръката на защитник на гостите, но дузпа няма.

2′

Родригес стреля с глава в аут от корнер. Късмет за гостите.

1′

Център за Царско село. Валери Домовчийски отсъства в атаката на Ботев.

11.Юлиан Ненов

Царско село и Ботев (Враца) откриват шестия кръг в "групата на майсторите". Срещата ще се играят на стадиона в полите на Витоша.

При победа "царете" ще се изравнят по точки с шампиона Лудогорец. Те досега нямат допуснат гол и нищо чудно тази серия да продължи и след днешния двубой. Царско село е с 9 точки, както двете победи са срещу бойкия тим на Етър с 3:0 у дома и срещу гранда Левски с 1:0 на стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов". Останалите три двубоя на "царете" завършиха 0:0.

Очаква се дебют за домакините да направи привлеченият от Аталанта 20-годишен кипърски нападател Панайотис Лука, който през последния сезон игра като преотстъпен в словашкия Серед.

Врачани идват в София, намиращи се на 12-а позиция. Те стартираха със страхотна победа срещу Лудогорец, но после взеха една точка от четири мача. В миналия кръг те не успяха да победят с човек повече Арда у дома и двубоят завърши без гол.

За последно Ботев спечели с 3:0 срещу Царско село в София и си гарантира оцеляването в елита. Колкото и малко време да е изминало оттогава сега нещата изглеждат напълно различни.

Любослав Пенев: Защитата винаги е ключова

"Продължаваме да не допускаме голове, да печелим точки"