Локомотив (Пловдив) спечели гостуването си на Царско село с 3:0 и увеличи преднината си на върха. Головете паднаха след почивката след равностойно първо полувреме.

Царско село - Локомотив (Пловдив), на живо

Царско село - Локомотив (Пловдив) 0:3, голове на Диниш и Илиев

"Смърфовете" са фаворити в първия мач от кръг №10 на efbet Лига

Темпото през първото полувреме не беше особено високо, като Пенев и Акрапович заложиха на тактическото надиграване.

Играта се водеше с разменени атаки без сериозно териториално предимство на някой от отборите. Все пак гостите имаха няколко положения за гол. Те разчитаха на свалени топки след статични положения от Димитър Илиев.

В първия такъв случай Диниш отблизо не можа да преодолее вратаря, а във втория хаитянският национал с плонж спаси опасен удар от воле на Аралица. Преди това удар на Аралица с глава облиза дясната греда на вратата на домакините.

"Царете" едва преди почивката опитаха да обстрелват безработния през първото полувреме Луков.

Снимка 502273

В 53-ата минута Диниш Алмейда откри за гостите след хубав удар с глава. Димитър Илиев центрира от фаул отляво на атаката.

След попадението мачът се отвори и гостите получиха възможности за контри. В 69-ата минута Аралица изведе Димитър Илиев и капитанът не сгреши след диагонален удар по земя за 0:2.

Гардът на Царско село падна и в 81-ата минута Джони Пласид сбърка и допусна Димитър Илиев да му отнеме топката и да вкара на празна врата за 0:3.

Така Локомотив (Пловдив) вече събра 22 точки от 10 мача и има 5 точки повече от Лудогорец, който е с 2 срещи по-малко. Победата за "смърфовете" е четвърта като гост.

Царско село остана на осма позиция с 13 точки. Тимът има вече допуснати 7 гола, след като след девет мача те бяха само 4.