Царско село отстъпи на Локомотив (Пловдив) с 0:2 в контролна среща, която се състоя на стадион "Арена Царско село". Головете за гостите отбелязаха Емил Янчев и Венсан Марсел през второто полувреме на двубоя.

Пробен период в Царско село карат нападателят Жуниор Мапуку и крилото Вилфред Зате, които започнаха като титуляри и бяха заменени на почивката. Бившият футболист на Берое Стара Загора Кохей Като също игра в мача, но той само поддържа форма с "царете".

Трансферът на Жуниор Мапуку в Царско село е под въпрос

Ръководството "царете" иска да провери физическото му състояние

Мачът започна с лек натиск на гостите от Пловдив, но първото чисто голово положение направиха "царете". Жуниор Мапуку даде хубав пас към Милчо Ангелов, който навлезе в наказателното поле, но шутът му бе избит в корнер.

В 9-ата минута "черно-белите" успяха да откраднат топката на домакините, тя стигна но Венсан Марсел, който стреля по диагонала, но в аут.

В 23-ата минута Янко Георгиев направи страхотно спасяване, след като топката стигна до Георги Минчев в наказателното поле, след грешка на отбраната. Георгиев успя да затвори ъгъла на Минчев и изби.

Малко по-късно Милош Петрович имаше шанс да стреля, след ъглов удар, но топката попадна в ръцете на Янко Георгиев.

Двамата треньори направиха доста смени в началото на второто полувреме, като от игра за "царете" излязоха и двамата футболисти, които се намират на проби в отбора.

Локомотив вкара гол в 56-ата минута. Тогава гостите имаха възможност да изпълнят ъглов удар, Салинас центрира, Крачун стреля с глава, Християн Василев изби, но изпрати топката в краката на Емил Янчев, който от непосредствена близост реализира за 0:1.

В 75-ата минута Никола Колев направи добро центриране в наказателното поле, Милчо Ангелов игра с глава, но изпрати топката в аут.

В 80-ата минута намиращият се на проби в Локомотив Пловдив Росен Колев даде добър извеждащ пас, след който Венсан Марсел изпревари Християн Василев, пусна топката покрай него и впоследствие я вкара в мрежата за 0:2.

В заключителните минути Лукас Диас можеше да отбележи гол за Царско село, но стреля слабо и Рейдър спаси.

Багери започнаха да бутат югоизточната част от стадион "Локомотив"

По всяка вероятност "Южната трибуна" ще започне да се строи паралелно с "Бесика"