Черно море разгроми Царско село с 4:1 в последния мач от група "А" на втората осмица. Мачът в полите на Витоша беше много атрактивен и динамичен, но през второто полувреме "моряците" тотално смазаха "царете". Така софийският тим ще трябва да играе в групата на борещите се да не изпаднат. Етър се спаси.

Царско село - Черно море, на живо

Царско село - Черно море 1:4, Курьор и Иса потопиха "царете"

С този мач приключва група "А" от втората осмица

Мачът започна без никакво разузнаване. И двата отбора се втурнаха в атаки и още в 5-ата минута Илиан Илиев -младши откри резултата. Той се освободи фронтално срещу Джони Пласид и разстреля вратаря от Хаити за 0:1. Голмайсторът отиде да поздрави своя баща - старши-треньора на Черно море, който днес има рожден ден.

"Царете" веднага опитаха да върнат попадението и се оголиха. В 19-ата минута Пласид изби лошо топка в краката на Илиев, който нямаше как да сбърка отблизо за 0:2.

Домакините не се отказаха и Георги Минчев успя да изработи дузпа в 34-ата минута. Капитанът на Царско село залъга Митрович и прати топката в незащитения ляв ъгъл на вратата за 1:2.

Снимка 486432

През второто полувреме очакванията бяха, че домакините ще притиснат съперника за да изравнят. Нищо такова не се случи.

"Моряците" успяха да разгърнат играта си и започнаха да създават положение след положение. Техен гол беше отменен за фаул в атака на Димов.

В 60-ата минута в подобна ситуация Димов свали топката на Матиас Курьор, който отблизо беше безпощаден за 1:3.

В 75-ата минута току-що влезналият Миролсав Енчев си изработи червен картон, спирайки голова атака на "царете". Това не даде предимство на домакините.

"Моряците" се забавляваха и търсеха още попадения. Пласид спаси почти невъзможна топка на Патрик Андраде след страхотна контра на Курьор.

В 80-ата минута Хулио Родригес повали Курзор за дузпа, но Пласид спаси удара на Исмаел Иса полувисоко в десния ъгъл.

Иса се реваншира и вкара четвърти гол в 88-ата минута с хубав удар по земя. Имаше още една две ситуации пред вратата на Палсид, но 1:4 остана като краен резултат.

Така Царско село, Ботев (Враца) и Дунав ще играят в групата на борещите се да не изпаднат. Победителят ще се спаси, а другите два тима ще играят баражи срещу Септември и Монтана.