Ботев (Враца) отпуши вратата на Царско село и спечели гостуването си в полите на Витоша с 2:1. Мачът беше добър за родните стандарти и държа в напрежение малцината зрители до самия му край. Даниел Генов вкара по един гол през двете полувремена, а Мартин Кавдански върна надеждите на домакините в 65-ата минута.

Врачани се изкачиха на осмо място и са със 7 точки. Те са зад Левски само заради много лошата си голова разлика. Победата е втора за тях през сезона след фамозия им успех в първия кръг срещу шампиона Лудогорец.

Царско село изпусна шанс да се изравни на върха с "орлите" от Разград. Домакините останаха на четвърто място с девет точки. Двата гола днес в тяхната врата са първи в новия шампионат.

Царско село - Ботев (Враца), на живо

Царско село - Ботев (Враца) 1:2, Мартин Кавдански намалява

Домакините могат да се изравнят с шампиона Лудогорец

Мачът започна с атаки и към двете врати, но в началните минути домакините бяха по-активни. Салиф Сисе беше много остър отляво, но няколкото остри ситуации пред него не доведоха до сериозна опасност за вратаря Костов.

"Царете" пресираха високо и постоянно опитваха изненада чрез подавания с едно докосвание. Врачани играеха организирано и лесно разгадаваха атаките на съперника.

В 36-ата минута Ботев откри резултата. Капитанът Даниел Генов беше изведен сам срещу Джони Пласид с разсичащ пас на Владислав Узунов. Генов хладнокръвно реализира за 0:1.

Снимка 496796

Домакините потърсиха бързо изравняване след почивката. Любослав Пенев внесе необходимите корекции и формацията му стана по-нападателна.

Но, Ботев (Враца) стигна до второ попадение в 56-ата минута. Даниел Генов завърши бърза контра с прекрасен удар под гредата за 0:2.

"Царете" не се отчаяха и натиснаха здраво. В 65-ата минута Мартин Кавдански вкара отблизо за 1:2. Хулио Родригес стреля с глава след центриране на Галчев от фаул отляво. Топката срещна дясната греда и попадна в притичалия Кавдански.

Третото попадение в мача оживи много играта. Двамата опитни наставници направи няколко смени. Пенев в търсене на изравняването, а Здравков с цел да задържи преднината на врачани.

Независимо от двуострата игра до ново попадение така и не се стигна и Ботев спечели с 2:1.