Уест Хям победи Тотнъм с 1:0 в дербито на Лондон от 9-ия кръг на Висшата лига. Голмайсторът на "чуковете" Микаел Антонио стана автор на единственото попадение в срещата в 72-ата минута.

Двубоят доста динамичен и открит, но в крайна сметка домакините успяха да изтръгнат победата.

Аарън Кресуел достави страхотна топка от корнер в 72-рата минута и Микаел Антонио засечено безпощадно за 1:0.

В минутите до края момчетата на Нуно Еспирито Санто успяха да наложат известно териториално преимущество, но не успяваха да създават опасни положения. За сметка на това домакините осъществяваха много по-остри контраатаки и можеха да отбележат второ попадение, ако бяха по-съсредоточени.

Хари Кейн щял да има ключова роля за революцията в Тотнъм

Поне така вярва изпълнителният директор на клуба Фабио Патаричи

В друг мач от деня Лестър записа трета поредна победа в първенството след като се наложи с 2:1 като гост на Брентфорд. Юри Тилеманс(14') и Джеймс Медисън(73') бяха точни за "лисиците", а за домакините се разписа Матиас Йоргенсен(60').

С тази победа Уест Хям събра 17 точки и вече е част от топ 4, а Тотнъм записа 4-а загуба в 9 мача и е 6-и с 15 точки. Лестър пък се намира на 9-то място с 14 пункта.