Тотнъм спечели първия си мач след уволнението на Жозе Моуриньо. "Шпорите" се наложиха с 2:1 над Саутхемптън след обрат у дома. Дани Ингс откри резултата през първата част, а през второто полувреме Гарет Бейл и Хюн-Мин Сон се разписаха за успеха.

Лондончани са шести с 53 точки след победата, докато "светците" са 14-и с 36 точки.

По-добрите начални минути от страна на "светците" дадоха резултат. Половин час след началото Джеймс-Уорд Праус центрира от ъглов удар. Дани Ингс надскочи всички и прати топката в мрежата зад Лорис за 1:0.

В 60-ата минута удар на Лукас Моура бе блокиран. Топката стигна до Гарет Бейл, който с удар извън наказателното поле се разписа за 1:1.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Серхио Регилон подаде към Сон. Кореецът преодоля Алекс МакКарти, но попадението бе отменено заради засада след намеса на ВАР. В 89-ата минута Тотнъм получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Сон, който реализира и подпечата победата на своя отбор.

Официално: Райън Мейсън ще води Тотнъм до края на сезона