Лийдс победи Тотнъм с 3:1 у дома в мач от 35-ия кръг на Висшата лига. Поражението до голяма степен слага край на шансовете на "шпорите" за място в Топ 4 в края на сезона.

Стюарт Далас откри резултата в 13-ата минута, а в 25-ата Хюн-Мин Сон изравни. В 42-ата минута Патрик Бамфорд отново изведе домакините напред в резултата, а в 84-ата минута Родриго оформи крайния резултат.

Така Тотнъм остава шести с 56 точки, докато Лийдс събра 50 точки и излезе девети.

Двубоят започна отлично за домакините. В 13-ата минута отбита топка стигна до Стюарт Далас в наказателното поле, който с хубав удар в десния ъгъл не остави шансове на Лорис.

Лондончани стигнаха до изравнителен гол в 25-ата минута. Тогава Деле Али пусна отличен пас към Сон, който преодоля вратаря за 1:1.

Снимка 529984

В 31-ата минута Хари Кейн бе изведен сам срещу Мелие и прати топката във вратата. Попадението обаче беше отменено заради засада.

Лийдс отново поведе в 42-ата минута. Тогава Патрик Бамфорд засече отлично подаване на Алиоски и направи резултата 2:1.

През второто полувреме домакините продължиха да играят по-добре и не позволяваха на Тотнъм да застрашава особено Мелие. В 84-ата минута Родриго сложи край на спора. Рафиня проби отляво и с успореден пас намери непокрития испански нападател, който не сбърка - 3:1.