Корейската звезда Хюн-Мин Сон отбеляза четири гола при победата на Тотнъм срещу Саутхямптън като гост с 5:2. Четири от попаденията на "шпорите" станаха след асистенции на голмайстора Хари Кейн. В края Кейн също се разписа след добавка на празна врата. Дани Ингс вкара на два пъти за "светците".

Мачът беше изпъстрен с много събития. Още в третата минута ВАР отмени гол на Хари Кейн заради засада. Малко по-късно Дани Ингс си поведе топката с ръка и зоркото око на видеоарбитрите отмени и попадение за Саутхямптън.

Трябваше да не бъде зачетен още един гол за Тотнъм заради засада на Мат Дохърти, за да може резултатът да бъде открит. В 32-ата минута Дани Ингс успя под ъгъл да разстреля Льорис.

Снимка 496987

Малко преди края на първото полувреме Хари Кейн даде перфектен извеждащ пас към Сон. Вратарят Алекс Макарти тръгна да излиза, но се спря. Кореецът използва дистанцията и стреля в десния ъгъл за 1:1.

В 47-ата минута Хари Кейн отново показа, че спокойно може да играе като плеймейкър и разсече защитата на Саутхямптън. Отново адресат на паса беше Сон и отново кореецът вкара - 1:2.

Упражнението беше повторено още два пъти. Комбинацията Хари Кейн - Хюн-Мин Сон направи резултата 1:4. Попаденията паднаха съответно в 64-ата и 73-ата минута.

В 82-ата минута Хари Кейн вкара и свой гол. Той направи добавка празна врата след удар на Ламела и отразена топка от гредата.

В 89-ата минута след ВАР беше отсъдена дузпа за игра с ръка на Ерик Дайър. Дани Ингс стреля мощно във вратата за 2:5.

След този успех Тотнъм временно излезе на пето място с 3 точки и голова разлика 5:3.

Саутхямптън е на предпоследното 19-о място с 0 точки и 2:6 голова разлика.