Стойка Кръстева победи американката Вирджиния Фукс в 1/8-финалната фаза на олимпийския боксов турнир при дамите, в категория до 51 килограма.

Двубоят започна добре за Стойка Кръстева, която направи няколко успешни комбинации. Хубав ъперкът вкара Стойка Кръстева на американката в равностойната първа част. Българската боксьорка спечели първия рунд с 3:2 съдийски гласа.

Два удара на Кръстева попаднаха в главата на Виржиния Фукс. Българката вкара два десни права в главата на американката. Контраатака на Стойка Кръстева с ляв прав удар. Отлично попадение на Кръстева в брадата на Фукс. Десен прав удар на Фукс намери лицето на българката. Стойка Кръстева спечели убедително втория рунд с 5:0 съдийски гласа.

Виржиния Фукс се опита на удар с глава и веднага бе санкционирана от съдията. Отлична игра на Стойка Кръстева с крака. Добра контраатака на българката в края на третия рунд. Българката спечели и третата част с 5:0 съдийски гласа.

Победа над Фукс днес изпрати Стойка Кръстева на 1/4-финалите на олимпийския турнир в Токио. Там двукратната европейска шампионка и двукратна сребърна световна медалистка може да срещне поставената под №2 в схемата Юан Чан от Китай или британката Чарли Дейвисън.