Габриела и Стефани Стоеви завършиха с победа участието си на Олимпиадата в Токио. Сестрите се наложиха с 2:1 гейма (21:11, 16:21, 21:17) над тайландския тандем Равинда Пражонглай/Йонгколфан Кититаракул.

Българките загубиха предишните си две срещи в Япония, поради което отпадат от турнира.

Жребият не бе благосклонен към родните състезателки, които са под номер 12 в световната ранглиста, след като ги събра в една група с номер 3, номер 5 и номер 8 в света.

Снимка 540701

Източник: БОК, Костадин Андонов – Start-Photo

Първият гейм бе много силен за Стоеви, които дадоха само 11 точки на съперничките си.

Линда Зечири загуби първия си мач в Токио

Българката отстъпи на представителка на Австралия

Във втория нашите момичета не успяха да отговорят на агресията на тайландките и отстъпиха с 16:21.

В решителния гейм сестрите показаха добра игра. Резултатът вървеше точка за точка до 17:17, след което Стоеви спечелиха последните 4 пункта в мача и се поздравиха с победата.