Поставената под №6 Юлия Стаматова спечели най-интересния мач от втория ден на турнира на червени кортове във Варна. Тя победи в изцяло български мач Габриела Михайлова с 7-5, 6-1.

Три българки с победи в първия ден на турнира във Варна

Ани Вангелова, Гергана Топалова и Мелади Тодорова се класираха за осминафинал

Мачът продължи 1 час и 51 минути, като повече от 70 минути беше много оспорван. Михайлова сервираше за първия сет при 5-3, но загуби следващите 6 гейма. В края на срещата Стаматова имаше пълно превъзходство.

Утре ще се изиграят осминафиналите в турнира по единично. В тях ще излязат на корта 6 българки и 5 румънки. Най-високопоставената наша сънародничка ще търси успех срещу чехкинята Габриела Хорачкова. Юлия Стаматова ще играе с румънката Кристина Адамеску.

Като много интересни се очкават сблъсъците: Ани Вангелова - Мелади Тодорова и Мая Лумсден - Михаела Боев.

Диа Евтимова с бърз успех във Варна

Петя Аршинкова също продължава, Александра Караманолева и Невена Георгиева отпаднаха

Програма за третия ден на турнира на червени кортове във Варна. Начало 10:00 часа: