Юлия Стаматова беше спряна на четвъртфинал на ежеседмичния турнир по тенис на червени кортове в турския град Анталия. Българката загуби за 1 час и 20 минути от аржентинката Соланхе Мелани Кривой с резултат 3:6, 1:6.

Ани Вангелова и Юлия Стаматова с победи в Анталия

Българките преодоляха първия кръг

Приятелката на шампиона с Лудогорец футболист от Мадагаскар, Абел Андрианантенайна успя да поведе във втория сет с пробив, но след това загуби пест поредни гейма.

19-годишната Кривой премина през квалификациите за място в основната схема на турнира. Днешната ѝ победа е шеста поред. Кривой спечели първите си точки за ранглистата на УТА. Тя е под №45 в националната ранглиста на Аржентина.

Стаматова ще получи 2 точки от участието си в този турнир и 267 долара. Левичарката е под №651 във виртуалното класиране на УТА със сбор от 35 точки. Тя постигна два успеха в Анталия.