Виктория Томова загуби единствения си мач на квалификациите за "Ролан Гарос" 2019. Първата ракета на България отстъпи пред представителката на Израел Юлия Глушко с 5-7, 2-6 за 1 час и 19 минути. Срещата се игра на корт №15 на тенис комплекса във френската столица.

Томова имаше 7 възможности за пробив, но реализира само 2 от тях. Ако беше победила Виктория щеше да срещне във втория кръг по-добрата от сблъсъка между Робин Андерсън (САЩ) и Барбора Крейчикова (Чехия).

Григор Димитров: Опитвам да си наложа друг игрови план

Българинът отчете като позитив участието си на Geneva Open

В първия сет българката на два пъти връщаше брейкове. Вторият, когато Глушко сервираше за сета. Израелката беше много по-агресивната и правеше повече уинъри и повече грешки.

Мачът се реши в средата на втория сет. Томова можеше да пробие при 2-1, но се срина и загуби последните пет гейма в мача.