Първата ракета на България Виктория Томова не можа да се класира за четвъртфинал на на турнира на червени кортове в зала в унгарския град Секешфехервар, който е с награден фонд 60 000 долара.

Юлия Стаматова продължава победната си серия в Тунис

Българката е на четвъртфинал в Табарка

Поставената под №5 Томова загуби с 5-7, 6-2, 3-6 от румънката Ирина Мария Бара в мач, продължил 2 часа и 24 минути.

Вики имаше превъзходство във втория сет, но в другите два постоянно беше в ролята на догонваща. В решителната трета част българката започна много лошо и изостана с 0-4 гейма и въпреки, че успя да пробие не получи възможност да направи обрат.

В четвъртфиналите в Секешфехервар Ирина Бара ще играе с водачката в схемата Данка Ковинич (Черна гора).

Останалите двубои са: Джагла Буюкакчай (Турция) - Вероника Сепеде (Парагвай), Ребека Срамкова (Словакия) - Ирина Камелия Бегу (Румъния) и Никулета-Каталина Даскалу (Румъния) - Катаржина Кава (Полша).