Двете български тенисистки, които водят здрава битка за това, коя да е първа ракета на България, имаха различен късмет в мачовете си във втория кръг на силния турнир от категория "125К" в Тайпе.

Григор Димитров ще предвожда България срещу Великобритания, Белгия и Молдова на ATP Cup

Отборният турнир ще се проведе през януари в Австралия

Виктория Томова се наложи над представителката на домакините Я Йу Ян с 6-4, 6-2 за 1 час и 23 минути на корта. Томова започна по-слабо и допусна изоставане с 2-4 гейма. След това тя взе следващите 10 от изиграните до края на срещата 12 гейма.

В утрешния четвърфинал Вики ще срещне прогресиращата представителка на на Словения Далила Якупович, срещу която имат победа през миналата година в Хонг Конг.

Другата българка  Изабелла Шиникова отпадна след драмтичен мач с японката Киока Окамура. Изабелла беше убедителна в първия сет, спечелен с 6-1, но след това отстъпи след 2-6 и 4-6.

Шиникова ще добави 15 точки за ранглистата на WTA и ще добави 2 хиляди долара в банковата си сметка.