Първата ракета на България Виктория Томова допусна обрат в първия си мач в сезона на трева. Тя спечели с 6-0 първия сет срещу британката Габриела Тейлър, н след това се срина и отстъпи с 4-6, 6-7(4) след повече от два часа на корта.

Григор Димитров: Искам да бъда запомнен като шампион от турнир от Големия шлем

Българският тенисист засне фотосесия и отговори на въпроси в специален проект на Gio

Двубоят беше от първия кръг на турнира в Манчестър (Великобритания), който е със солидния награден фонд от 100 хиляди долара. Надпреварата е третата по значимост през тази седмица в дамския тенис след тези в Хертогенбош (Холандия) и Нотингам (Великобритания).

Вики спечели 10 от първите 12 гейма в срещата и при резултат 6-0, 4-2 се виждаше като победителка. Тя регистрира лек спад в играта си и участващата с "уайлд кард" британка се възползва, спечелвайки 4 поредни гейма.

В решителния сет отново Томова диктуваше играта и поведе с 3-1 гейма. Тя сервираше за победата при 5-4, но допусна пробив. В тайбрека Тейлър вече беше по-свежа и поведе с 5-2. Британката с този успех се е устремила твърдо към Топ 300 в ранглистата на WTA. Преди надпреварата в Манчестър тя беше №352.

Томова участва и на двойки в Манчестър, където си партнира с американката Саша Викери. Двете стартират срещу представителките на домакините

Алиша Барнет и Оливия Никълс, който също участват с "уайлд кард".