Стан Вавринка стартира с победа участието си на надпреварата в зала от ATP 500 в Ротердам. Трикратният шампион от турнири от "Големия шлем" се наложи над французина Беноа Пер със 7-6(4), 6-1 за 1 час и 15 минути.

Даниил Медведев спечели Sofia Open 2019

Руснакът надигра категорично Мартон Фучович на финала с 6-4, 6-3

В Ротердам участва почти всички тенисисти, на играта на които се наслаждавахме в "Арена Армеец" през изминалата седмица. Вавринка може да срещщне на осминафинал поставения под №4 канадец Милош Раонич, който започва срещу Филип Колшрайбер (Германия).

Грузинецът Николоз Басилашвили се справи драматично с корееца Хьон Чун с 4-6, 7-6(1), 6-2 след 2 часа и 17 минути игра. Басилашвили чака победителя от двойката Мартин Клижан (Словакия) - Мартон Фучович (Унгария). В неделя Фучович игра финал в София, а Басилашвили загуби още първия си мач в "Арена Армеец".

В изцяло "софийски" мач представителя на Казахстан Михаил Кукушкин попари домакините, като елиминира техния представител Робин Хаазе с 6-2, 7-6(4).