Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна още в първия кръг на силния турнир по тенис в Индиън Уелс. Тя беше спряна от швейцарката Белинда Бенчич след 4:6, 1:6. Това е четвърто поражение за българката от тази тенисистка в четвъртия мач помежду им. Пиронкова в трети пореден мач не успява да спечели дори сет срещу тази съперничка. Срещата продължи едва 67 минути.

Бившата №7 в света в момента се намира на 128-о място в ранглистата и от началото на сезона нямаше дори една победа във WTA тура, но в откриващия си мач в Индиън Уелс сякаш започна да напипва формата си.

Цветана Пиронкова започва срещу неудобна съперничка в Индиън Уелс

Българката може да играе на осминафинал със Серина Уилямс

Цвети потегли добре и проби за 2:0, само че с няколко двойни грешки подари рибрейка на Бенчич и скоро резултатът бе изравнен. Пиронкова често опитваше да търси бекхенда на швейцарката, която обаче постепенно се приспособи към тази тактика и проби решаващо за 4:3. Нататък бившата №7 в ранглистата продължи да си осигурява сериозен брой лесни точки с добро сервиране и комфортно затвори сета с 6:4.

Вторият сет започна с пробив за Бенчич, последван от втори и резултатът набъбна бързо до 4:0. Единственото, което успя да направи българката до края е да спечели един гейм на свое подаване.

Швейцарката продължава напред срещу Кики Бертенс.