Третият поставен при мъжете Стефанос Циципас (Гърция) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Циципас победи Талон Грикспоор (Нидерландия) в три сета - 6:2, 7:6(5), 6:3 в мач, продължил два часа и осем минути и на осмифиналите ще се изправи срещу италианеца Яник Синер.

Той демонстрира силна игра срещу нидерландеца за радост на гръцките фенове на "Род Лейвър Арина".

"Мисля, че пласирах отлично сервиса си днес и нямаше толкова разигравания на мой сервис, което ми помогна доста. Днес беше чудесен ден за тенис. Никога не правя прогнози, защото спортът, който съм избрал да играя е непредсказуем. Разбира се, че има фаворити. Всеки е наясно с това, но ако не съм настроен правилно, няма значение срещу кого играя", коментира Стефанос Циципас след мача.

Гръцкият тенисист все още не е загубил нито сет на турнира. Грикспоор успя да го затрудни единствено във втората част, когато не допусна пробив и имаше сетбол, но не успя да се възползва.

15-ият в схемата Яник Синер (Италия) достигна до четвъртия кръг след обрат срещу Мартон Фучович (Унгария) с 4:6, 4:6, 6:1, 6:2, 6:0 за три часа и 36 минути игра.

Синер, който е достигал до четвъртфиналите и на четирите турнира от Големия шлем, започна сковано, допусна два пробива, направи 18 непредизвикани грешки в първия сет и изостана с 0:2. Италианецът обаче загуби само три гейма в следващите три сета и стигна до успеха.

"Очаквам с нетърпение срещата с Циципас, имайки предвид, че той е сред най-добрите в света. Промених малко играта си. Възлагам надежди на сблъсъка, така че ще видим как ще стартира годината", заяви Яник Синер.

Шестият поставен Феликс Оже-Алиасим (Канада) се нуждаеше от два часа и 38 минути, за да отстрани в третия кръг аржентинеца Франсиско Черундоло с 6:1, 3:6, 6:1, 6:4.

Напред продължава и 31-ият в схемата японец Йошихито Нишиока, който надделя над Макензи Макдоналд (САЩ) със 7:6(6), 6:3, 6:2 за два часа и 28 минути игра.

В началото на деня в Мелбърн директорът на Откритото първенство на Австралия Крейг Тайли коментира критиките от бившия номер 1 в световната ранглиста Анди Мъри, чийто мач вчера приключи в 4:05 сутринта местно време. "На този етап няма нужда от промени в програмата. Нямаме много опции, тъй като трябва да съберем мачовете в 14 дни", заяви Тайли пред телевизия Channel Nine.