Голямата надежда на гръцкия тенис Стефанос Циципас победи поляка Хуберт Хуркаш с 6-4, 6-2 в дебютния си мач от турнира на твърди кортове в зала в Марсилия (Франция).

Димитър Кузманов загуби от Джеймс Дъкуорт в Банкок

Българинът взе само четири гейма на именития австралиец

Така Циципас спря негативната си серия след загубите си от Гаел Монфис в София и Дамир Джумхур в Ротердам. Победата срещу Хуркаш беше постигната само за 59 минути и е втора срещу поляка.

"Беше добър мач, насладих му се. Продължавам напред. Добре е, когато започнеш силно. Без от онези безпроблемни мачове, всичко мина гладко. Пробивите дойдоха когато трябваше. Като цяло бях стабилен", сподели Циципас след победата.

В следващия кръг Стефанос ще играе срещу "лъки лузър" - Серхий Стаховски (Украйна) или Грегоар Барер (Франция).

Напред продължава и местният любимец Жил Симон, който на старта се наложи над получилият "уайлд кард" сънародник Антоан Хоан. Във втория кръг той се справи също в три сета с Петер Гойовчик (Германия) с 4-6, 6-4, 6-2.

Голям успех постигна и руснакът Андрей Рубльов. В мач от първия кръг той се наложи над шампиона от Монпелие Жо-Вилфред Цонга (Франция) след 2-6, 6-4, 6-2 и ще се изправи срещу италианеца Матео Беретини за място на четвъртфиналите.

От турнира отпадна поставеният под №4 канадец Денис Шаповалов, който почива в първи кръг. Шаповалов загуби в два сета от Михаил Кукушкин (Казахстан) с 4-6, 6-7(4).