Гръцкият тенисист Стефанос Циципас се класира за трети кръг (1/16-финал) на Australian Open без игра. Неговият съперник германецът Филип Колшрайбер се отказа.

Григор Димитров - Томи Пол 4-6, 6-7, 6-3, 7-6, 6-6

Нашето момче навакса изостване от два сета

В третия кръг шампионът от финалите на ATP през миналата година ще се изправи срещу канадеца Милош Раонич, който без особени проблеми Кристиан Гарин (Чили) след 6-3, 6-4, 6-2.

Голяма победа измъкна финалиста от Australian Open 2018 Марин Чилич. Хърватинът надигра Беноа Пер (Франция) с 6-2, 6-7(6), 3-6, 6-1, 7-6(10-3) след 3 часа и 33 минути, като мачът завърши по новите правила за дълъг тайбрек в петия сет. Интерсен факт е, че резултатът в последната партия е същият като този в сблъсъка Григор Димитров - Томи Пол.

Победи в третия ден на Australian Open 2020 записаха още Гуидо Пея (Ажентина), Диего Шварцман (Аржентина), Мартон Фучович (Унгария) и Сам Куери (САЩ).