Симона Халеп се възползва от многото грешки на Медисън Кейс и спечели в Монреал своята 14-ата титла от турнирите на УТА.  Тя победи с 7-6(3), 6-3 и вдигна Роджърс къп.

„Има голямо значение за мен. Беше много приятна победа за мен." - каза Халеп. „Имам лоши спомени от миналата година, затова много исках да спечеля."

24-годишната румънка спечели първия сет, който беше изпълнен с много грешки. Тя напрви пробив още в във втория гейм на втория сет. Докрая и двете не можаха да си направят пробив и това се оказа достатъчно за победата на Халеп, която дойде след 1 час и 16 минути.

Практически мачът беше решен е тай-брейка на първия сет, след като и двете тенисистки играха нервно и допуснаха много грешки.

Медисън Кейс, която е известна със силния си сервис и мощната си игра от задната линия допусна серия от грешки изостана с 1-6. След това заби от бекхенд в мрежата и загуби сета.

Снимка 246640

„Тя е много силна и ми беше много трудно да ѝ връщам топките, но знаех, че трябва да имам сила в краката." - каза още Халеп.

Миналата година румънката не можа да завърши финала и се отказа срещу швейцарката Белинда Бенчич.